Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/stajniarudky/ftp/stajniarudka/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Kurs Naturalne Kopyta-Zdrowe Kopyta 13-14.06.2020

Kurs
Naturalne kopyta – Zdrowe kopyta

Bez kopyt nie ma konia ! Zadbaj o jego komfort i zdrowie!

Zdobądź wiedzę o budowie i funkcjonowaniu kopyt
oraz najczęstszych chorobach i problemach.
Poznaj zasady werkowania kopyt w praktyce.

Natural Hoof Care- (naturalna pielęgnacja kopyt), jest metodą wzorującą się na kopytach koni zdziczałych – mustangów. Konie te, żyjąc w warunkach naturalnych i mając zapewnioną optymalną ilość pożywienia i ruchu po zróżnicowanym podłożu, same ścierają swoje kopyta zachowując ich doskonały kształt i perfekcyjne funkcjonowanie przez całe życie. Niestety rzadko kiedy ma to miejsce u koni towarzyszących nam w świecie cywilizowanym. Gnicie strzałek, szczeliny puszki kopytowej, podbicia i ropnie oraz ochwat, to tylko niektóre z problemów, z którymi się na co dzień borykamy.
Metoda Natural Hoof Care jest wsparciem w odzyskaniu i zachowaniu jak najbardziej naturalnego i optymalnego kształtu i formy kopyt konia żyjącego w warunkach udomowionych.
Daje możliwość rozwinięcia struktur wewnętrznych kopyta, które odpowiedzialne są za amortyzację wstrząsów i prawidłowe ukrwienie, co pozwala zrehabilitować kopyta nieprawidłowe i chore. Innymi słowy aktywizuje naturalne siły witalne organizmu odpowiedzialne za regenerację organizmu oraz jego powrót do zdrowia i naturalnej równowagi (homeostaza).
Nieagresywne,zgodna z fizjologią i anatomią pielęgnacja przywraca zdrowy wygląd i prawidłową mechanikę kopyta. Zmniejsza lub całkowicie eliminuje większość problemów.
Metoda ta prawidłowo zastosowana, jest bardzo bezpieczna i każdy może się jej nauczyć, ponieważ polega na usuwaniu tych fragmentów kopyta, które w naturalnych, optymalnych warunkach same uległy by starciu lub obłamaniu.
Wnikliwa obserwacja, analiza struktury rogu kopytowego oraz drobnych szczelin i pęknięć – oto czym jest „Czytanie z kopyta”!
Za jego pomocą będziesz mógł zdiagnozować stan kopyt, poznać naturalny, optymalny kształt puszki kopytowej, właściwy dla danego konia, żyjącego w określonym środowisku, w danej porze roku. Rozpoznać fragmenty kopyta które są w danym momencie zbędne i powinny być usunięte, jak również wnioskować o stanie i kondycji struktur wewnętrznych na podstawie zewnętrznej budowy kopyta. Metoda ta uwzględnia i stawia na pierwszym miejscu, indywidualizm Twojego konia i jego potrzeby.

Rzetelna wiedza, poparta doświadczeniem i prosty zrozumiały przekaz!

Ramowy plan kursu

Dzień 1(sobota) 9.00 – 18.00

Rejestracja uczestników
WYKŁADY
– kopyta koni w naturze – czym jest Natural Hoof Care i co może nam dać, wiedza o kopytach i ich funkcjonowaniu
– podstawy anatomii i fizjologii – budowa i funkcjonowanie kopyt
– działanie mechanizmu kopyt- najczęściej występujące choroby i patologie kopyt m.in. : gnicie strzałek,podbicia i ropnie, choroba linii białej,pęknięcia i szczeliny puszki kopytowej, kruchość i łamliwość rogu,zacieśnienie kopyt,ochwat.
– wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych na stan kopyt
– zasady żywienia i chowu koni w trosce o kopyta
– buty na kopyta jako alternatywa dla podków

W przerwie obiad ok. 13.00
Wieczorem po sobotnich zajęciach zapraszamy na ognisko/grill integracyjne!!!

Dzień 2 (niedziela) 9.00 – 18.00 (w przerwie obiad ok.13.00)

WARSZTATY – zajęcia praktyczne
– wstęp teoretyczny – wyklady: samodzielne werkowanie „krok po kroku ” (szczegółowe omówienie technik werkowania metodą „czytania z kopyta”)
– zasady BHP, praktyczna nauka podnoszenia i trzymanie nóg konia oraz korzystania ze stojaka kowalskiego hoof jack
– prezentacja werkowania kopyt przez prowadzącą. Zaprezentowanie metody „czytania z kopyta” w praktyce.
– samodzielne werkowanie kopyt przez uczestników kursu, pod nadzorem i instruktażem trenera.

Osoby pragnące brać udział w części warsztatowej, zobowiązane są posiadać rękawice ochronne oraz odpowiedni strój roboczy – zakryte mocne buty oraz długie spodnie(klapki, sandały, szorty, sukienki są niedopuszczalne)

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zostanie im użyczony sprzęt do werkowania, jeśli własnego nie posiadają.

Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymują imienny certyfikat, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności.

Sylwetka prowadzącej :
Sylwia Marchewka – Ukończyła studia magisterskie – Zootechnika na SGGW oraz pomagisterskie – Psychologia zwierząt na Uniwersytet SWPS.
Specjalistka metody Natural Hoof Care z 10 letnim praktycznym doświadczeniem.
Od 2003 roku pracuje z końmi metodami naturalnymi – Natural Horsmanship. W sumie uczestniczyła w ponad 50 kursach i szkoleniach z akredytowanymi instruktorami takimi jak Linda Parelli, Karen Rolfh, Berni Zambail, Sandra Ragazzi-Pye, Robert M.Miller, David Lichman, Silke Valentin. Jako pierwsza osoba w Polsce oficjalnie zaliczyła 3. poziom szkoły PNH.
Rozległą wiedzę i umiejętności w temacie kopyt zdobywała bezpośrednio u takich autorytetów jak: Lars Palo (metoda SANHCP), dr. Strasser czy Nic Barker i Sarah Braithwaite (autorzy książki „Bez kopyt nie ma konia”).
W latach 2015- 2018 we współpracy z firmą Koncept Dorad poprowadziła blisko 40 szkoleń z zakresu Naturalnej Pielęgnacji Kopyt oraz Żywienia koni.

Koszt kursu
2dni (sobota i niedziela)
Dla uczestników pragnących skorzystać z części wykładowej (sobota) oraz warsztatowej w praktyce z koniem i trenerem (niedziela))
470zł dla skowronków
520zł dla spóźnialskich

Dla słuchaczy
320zł dla skowronków
370zł dla spóźnialskich
(Osoby w roli słuchacza nie biorą aktywnego udziału w części warsztatowej w niedzielę – są obserwatorami)

Istnieje możliwość udziału jedynie w części teoretyczno- wykładowej w sobotę (1dzień)
w cenie :
230zł dla skowronków
260zł dla spóźnialskich

Warunkiem rezerwacji miejsca na kursie oraz skorzystania z niższej ceny „dla skowronków” jest wpłacenie zaliczki na konto w kwocie 150zł do dnia 31 marca 2020r.
Numer konta
Natural Horse Sylwia Marchewka
16 1050 1025 1000 0092 6580 9468 ing bank

tytuł przelewu: imię+nazwisko kurs kopytowy Stajnia Rudka

Reszta kwoty płatna najpóźniej w pierwszym dniu kursu gotówką przed rozpoczęciem wykładów podczas rejestracji.

Wystawiam rachunek na życzenie. Proszę o wcześniejszą informację.

Istnieje możliwość udziału w kursie ( części warsztatowej w niedzielę )z własnym koniem oraz
dodatkowych indywidualnych konsultacji kopyt Twojego konia.
(poza godzinami kursu, koszt 150zł)

W cenie kursu „bufet kawowy” – ciepłe napoje: kawa, herbata oraz ciastka.

Wyżywienie: Obiad w formie cateringu – 16zł

Stajnia nie oferuje noclegów,ale w pobliżu jest hotel Dworek Jolant.

W przypadku braku minimalnej liczby uczestników organizatorzy zastrzegają sobie możliwość anulowania szkolenia, wraz ze zwrotem wcześniejszych wpłat.

Zapisy i informacje:
Sylwia Marchewka
sylwiamarch@gmail.com, tel 606468364
Zamówienie posiłków:
Anna Laskowska tel. 606160092

Zapraszamy!

Ośrodek jeździecki «Stajnia Rudka» © 2019